NİĞDE PROJELERİMİZ İNCELENDİ…

4.10.2022 / Gösterim Sayısı : 849 / Arşiv

Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Ekinci, Niğde (45) Şube Müdürü Sayın Ahmet Elbasan ve teknik heyetle 2022 Yılsonu bitirilmesi hedeflenen ve devam eden projelerde sahada incelemede bulundular.

 

Ulukışla Darboğaz Göleti İnşaatı işinde enjeksiyon imalatları ve gövde dolguları devam etmektedir. 1960 dekar tarım arazisi borulu şebeke ile sulanacaktır. İşte fiziki gerçekleşme %70 oranındadır.

 

Ulukışla İmrahor Göleti ve Sulaması İnşaatı işi Derin Deresi üzerine inşa edilmekte olan göletten 4 bin 620 dekar tarım arazisi borulu şebeke ile sulanacaktır. Gövde sıyırma, dipsavak, dolusavak ve rölekasyon yolu kazıları tamamlanmış, gövde dolguları, enjeksiyon işleri, dolusavak beton imalat işleri devam etmektedir. İşte fiziki gerçekleşme %60’tır.

 

Niğde İli Bor İlçesi Kemerhisar Kasabasının yaklaşık 10 km güneydoğusunda Kalaba Deresi üzerine inşası devam eden baraj dan 1 bin 290 dekar tarım alanı sulanacaktır. Temelden 33,5 metre yüksekliğe ve 854 bin m³ su depolama kapasitesine sahip olan #Niğde #Bor #Kemerhisar #GökbezBarajı’nda su tutulma işlemi yapılmıştır.

 

Niğde Merkez Yıldıztepe Kasabası Yukarı Havza Tedbirleri 1. Kısım işi kapsamında taşduvar imalatları tamamlanmış olup, taban betonu ve korkuluk imalat çalışmaları devam etmektedir. İşte fiziksel gerçekleşme %70 oranındadır.

 

Niğde Merkez Hacıabdullah Göleti ve Sulaması İşinde Gövde ve rezervuar kil blanket çalışması tamamlanmıştır. Gölet sulaması inşaatı devam etmektedir. 980 dekar tarım arazisi modern sulama şebekesine kavuşacaktır. İşte fiziki gerçekleşme %85 oranındadır.