SULAMA PROJELERİMİZİ İNCELEDİK…

12.09.2022 / Gösterim Sayısı : 535 / Arşiv

Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet Ekinci, Bölge Müdür Yardımcımız Sayın H. Koray Bilgi, Güneysınır Belediye Başkanı Sayın Ahmet Demir, ilgili Şube Müdürleri ve teknik heyetin katılımı ile 10 Eylül Cumartesi günü Güneysınır Göleti ve Sulaması işini sahada incelediler. Toplantı yaparak işlerin ilerleyişi hakkında ilgili teknik heyetten brifing aldılar.

 

Güneysınır Göleti Sulaması: Temelden 28 metre yüksekliğe ve 275 bin m3 su depolama hacmine sahip olan projenin sulaması tamamlandığında 600 dekar tarım arazisini borulu şebeke ile sulayacaktır.

Dolusavak, dipsavak ve enjeksiyon imalatlarının tamamlandığı işte fiziki gerçekleşme %30'dur.

 

Ardından Hadim Göynükkışla Sulama Projesi İncelendi.

 

Şantiye binalarında yapılan toplantıda işte gelinen son aşama hakkında ilgili teknik heyetten brifing alarak Göynükkışla Göleti ve Sulaması işi yerinde incelendi.

 

Göynükkışla Göleti ve Sulaması : Kil çekirdekli kaya dolgu tipindeki gövde hacmi 303 bin 258 m³, rezervuar depolama hacmi ise 3 milyon 169 bin m³’tür. Sulama projesi tamamlandığında Hadim İlçesi Göynükkışla, Yenikonak ve Selahaddin Köylerindeki 540 hektar tarım arazisi modern sulamaya kavuşacaktır.