Menüler

KONYA OVASI SULAMA HATTINDA İNCELEME

12.06.2020

Bölge Müdürümüz Ali Fuat Eker, 9 Haziran Salı günü KOS İşletme ve Bakım Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek, Sulama Birlikleri Olağan Toplantısını telekonferans yöntemiyle KOS Şube Müdürlüğünden gerçekleştirdi.

 

Bölge Müdür Yardımcımız M. Muhittin Özyalvaç, ilgili Şube Müdürleri ve Sulama Birliği Başkanlarının katıldığı toplantıda, devam eden sulama sezonunda genel durum, Sulama Birliklerinin ekonomik durumu ve Bölgemizin sulamadaki mevcut durumu konuşuldu.

 

Sulama Birlikleri Olağan Toplantısının ardından Bülent Çınar, KOS İşletme ve Bakım Şube Müdürlüğü ve görev sahasındaki işler hakkında Bölge Müdürümüz Ali Fuat Eker’e sunum yaptı. Sunumun ardından Postalcık ve Kısıkyayla Regülatöründe incelemede bulunan Bölge Müdürümüz Ali Fuat Eker, daha sonra Apa Barajı, Suğla Depolaması, Seydişehir Sulama Birliği, Beyşehir Regülatörü ve Ova Sulama Birliğinde incelemelerine devam ederek,  tesisler hakkında bilgi aldı.

 

Sulama sezonun devam ettiğini ifade eden Bölge Müdürümüz Ali Fuat Eker, toplantılar yaparak sorunları anlayıp çözüme kavuşturmanın her zaman mümkün olmadığını, durumu arazide görerek vatandaşa en güzel hizmeti verme amacında olduklarını, arazi kontrollerinin sık sık gerçekleştirileceğini söyledi.