Menüler

AKSARAY PROJELERİNDE İNCELEME

07.05.2020

Bölge Müdürümüz Ali Fuat EKER, Bölge Müdür Yardımcımız H. Koray BİLGİ, DSİ 44. Şube Müdürü Burak YÜCA ve ilgili personelden oluşan heyet, 6 Mayıs Çarşamba günü DSİ Genel Müdürlüğünce Aksaray ilinde yapımına devam edilen Aksaray İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatını yerinde inceledi. Daha sonra şantiyede yapılan toplantıda çalışmalar hakkında bilgi alınarak gerekli talimatlar verildi.

Projelerin incelenmesinin ardından Bölge Müdürümüz ve beraberindeki heyet Aksaray Valisi Ali MANTI’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Aksaray İlinde DSİ tarafından planlanan ve yapımı devam eden projelerle ilgili genel bir değerlendirme yapıldı.

Valilik ziyaretinin ardından Bölge Müdürümüz ve beraberindeki heyet Aksaray Belediye Başkanı Evren DİNÇER’ i makamında ziyaret etti. Ziyarette Aksaray İçmesuyu projesi ve Aksaray belediyesinin talepleri ile alakalı konular ele alındı

Aksaray İçmesuyu Arıtma Tesisi

Aksaray’ın 2050 yılına kadar içmesuyu ihtiyacını giderecek olan arıtma tesisinin inşaat işleri tamamlanmış olup, mekanik ve elektrik ekipman montajı devam etmektedir. İş kapsamında 6 adet kuyu ve Bağlıköy kaptajından alınacak 400 lt/sn ham suyu arıtacak  tesisin, 2020 yılı içerisinde işletmeye alınması hedeflenmektedir.