Menüler

Dünya Su Günü Kutlu Olsun

22.03.2019
Kompozisyon ve Resim Dalında Dereceye Giren Ödülleri Verildi

Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart 1993’te Dünya Su Günü kararının resmi olarak imzalanmasından sonra her yıl dünya çapında kutlanmaya başlanmıştır.

 

Birleşmiş Milletler tarafından organize edilen bu kutlamalar her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilmektedir. 2019 yılı Dünya Su Günü teması “Kimseyi Geride Bırakmamak” olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında afiş, fotoğraf, kompozisyon ve resim dallarında yarışmalar düzenlenmiştir.

 

 

Kompozisyon ve Resim Dalında Dereceye Giren Ödülleri Verildi

7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımı ile düzenlenen kompozisyon ve resim yarışmalarında Bölge birincisi olan eserler Genel Müdürlüğümüze gönderilmiş, resim dalında Bölge 1.’si olan Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu öğrencisi Melike Nur KAYMAK’ın eseri Genel Müdürlüğümüzde oluşturulan jüri tarafından Türkiye 3.’sü seçilmiştir.

 

Resim ve kompozisyon dallarında Bölge derecesi elde eden diğer öğrenciler ve okul idarecilerinin katılımı ile Bölge Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen ödül törenine Bölge Müdürümüz Birol ÇINAR ve Dünya Su Günü Komisyon Başkanı Hasan DEVECİ katıldı.

 

Genel Müdürlüğümüzde düzenlenen ödül törenine video konferansla bağlanıldıktan sonra dereceye giren öğrencilere Bölge Müdürümüz Birol ÇINAR tarafından çeşitli hediyeler verilirken, okul idarecilerine de plaket takdim edildi.