Menüler

BÖLGE MÜDÜRÜMÜZ BİROL ÇINAR AKSARAY’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

05.12.2018
BÖLGE MÜDÜRÜMÜZ BİROL ÇINAR AKSARAY’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Bölge Müdürümüz Birol Çınar, Bölge Müdür Yardımcımız H. Koray Bilgi, DSİ 44. Şube Müdürü Murat NAZAR ve ilgili personelden oluşan heyet, 4 Aralık Salı günü DSİ Genel Müdürlüğünce Aksaray ilinde yapımına devam edilen Aksaray İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatı ve Aksaray Uluırmak (Mamasın) Sulaması Yenileme Projesi inşaatını yerinde inceledi. Projelerdeki çalışmaların sahada kontrol edilmesinin ardından şantiyelerde yapılan toplantılarda çalışmalar hakkında bilgi alınarak gerekli talimatlar verildi.

Aksaray Valiliğine Ziyaret

Projelerin incelenmesinin ardından Bölge Müdürümüz ve beraberindeki heyet Aksaray Valisi Ali MANTI’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Aksaray ilinde DSİ tarafından planlanan ve yapımı devam eden projelerle ilgili genel bir değerlendirme yapıldı.

Aksaray İçmesuyu Arıtma Tesisi

Aksaray’ın 2050 yılına kadar içmesuyu ihtiyacını giderecek olan arıtma tesisinin inşaat işleri tamamlanmış olup, mekanik ve elektrik ekipman montajı devam etmektedir. 2 adet depo, 6 adet kuyu ve muhtelif çaplarda 19 bin metre boru montajı tamamlanmıştır.

 

Aksaray Uluırmak Mamasın Sulaması Yenileme Projesi

1983 yılında işletmeye alınan ve kanalet şebeke olarak 21 420 hektarlık araziye su taşıyan Aksaray Uluırmak Sulamasının “borulu şebeke haline dönüştürülmesi” amacıyla ele alınmıştır.