Menüler

DSİ 4. Bölge’de Dünya Su, Ormancılık ve Meteoroloji günleri kutlandı.

02.04.2015
21 Mart Dünya Ormancılık, 22 Mart Dünya Su ve 23 Mart Dünya Meteoroloji günleri, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı bir programla kutlandı.

21 Mart Dünya Ormancılık, 22 Mart Dünya Su ve 23 Mart Dünya Meteoroloji günleri, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı bir programla kutlandı.

Konya Valisi Muammer EROL, Bölge Müdürümüz Mustafa UZUN, Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürü Yılmaz KOCAMAN, Meteoroloji 8. Bölge Müdür Vekili Zekeriya TAŞTAN, Orman Bölge Müdür Vekili Mehmet FULİN, KOSKİ Daire Başkanı Bayram KAHVECİ, ilgili kurumların personeli, öğrenci, öğretmen ve davetlilerin katıldığı kutlama programı, 23 Mart Pazartesi günü saat 14.00’te Bölge Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Bölge Müdürlüklerini bir araya getiren etkinlikte, kutlanan günlere ilişkin kısa filmlerinin yayınlanmasını takiben kurumsal vizyon ve faaliyetler üzerine birer konuşma yapan Bölge Müdürümüz Mustafa UZUN ve Meteoroloji 8. Bölge Müdür Yardımcısı Zekeriya TAŞTAN, günün anlam ve önemi üzerinde durdular.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun kararıyla her yıl 22 Mart’ta kutlanan Dünya Su Günü’nün 2015 yılı teması “Su ve Sürdürülebilir Kalkınma” olarak belirlendi. Genel Müdürlüğümüz tarafından ortaokul 7. ve 8. Sınıfların katılımına açık olarak düzenlenen “Su ve Sürdürülebilir Kalkınma” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında Bölge Müdürlüğümüze bağlı illerden katılan ve bölge bazında dereceye giren öğrencilere de program kapsamında ödülleri verildi. Yarışmada sıralamaya giren katılımcılar Bölge Müdürlüğümüz jürisi tarafından şöyle belirlendi:

 

RESİM YARIŞMASI 1.Sİ:

Zeynep YETİM (Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi 8. Sınıf) /NİĞDE

 

RESİM YARIŞMASI 2.Sİ

Ömer Fatih ÖZTÜRK (Dumlupınar Ortaokulu 8. Sınıf) Ereğli/KONYA

 

RESİM YARIŞMASI 3.SÜ

Rumeysa SEVDİ (Taptuk Emre Ortaokulu 7. Sınıf) AKSARAY

 

RESİM YARIŞMASI 3.SÜ

Sacit CİHAN (Esentepe Ortaokulu 7. Sınıf) KARAMAN

 

KOMPOZİSYON YARIŞMASI 1.Sİ

Fevziye EDİZ (Özel Başak Koleji 7. sınıf) Selçuklu-KONYA

 

KOMPOZİSYON YARIŞMASI 2.Sİ

Canan Güven (Bakdem Emin Yusuf İHO 7.sınıf) Taşkent-KONYA

 

KOMPOZİSYON YARIŞMASI 3.SÜ

Buket EMRE (Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu 8. Sınıf) Selçuklu-KONYA

 

Yarışma birincilerinin eserleri, Türkiye geneli değerlendirme için DSİ Genel Müdürlüğü’ne gönderilirken, ilk üçe giren öğrencilere Bölge Müdürlüğümüz tarafından sırasıyla çeyrek altın, gram altın ve mp3 çalar ödül verildi. Okullarını temsilen de öğretmenlerine plaket takdim edildi. Ödül takdimi ve kompozisyon dalında 1. olan Fevziye EDİZ’in metnini okumasının ardından program misafirlere yapılan ikramla sona erdi.